دسته بندی
استان و شهر

چگونه بهتر دیده شوم؟

رعایت موارد که در زیر آمده است در بازدید بیشتر آگهی شما بسیار موثر است.

1- موارد نگارشی

پرداختن به تمامی موارد نگارشی بسیار گسترده است. ما فقط چند اشتباه بسیار رایج را که ویران کننده هستند به طور خلاصه مطرح می‌کنیم.

الف. فاصله (space) بین کلمات

بین کلمات باید فاصله (space) باشد. البته گاهی دو جزء یک کلمه به‌شدّت با یکدیگر مرتبط هستند؛ لذا فاصله میان آن دو حذف می‌شود؛ مانند: راهکار، کتابخانه، دستیابی، گناهکار، یکشنبه، سپاسگزار، دسترنج

متن زیر را ببینید.

همانطور که مشاهده می‌کنید در این متن بین کلمات فاصله (space) به درستی گذاشته نشده است. این جمله باید به این شکل نوشته شود: تولید و فروش شیر و دوغ شتر تک ‌کوهانه (شامل 9 کلمه با معنی). حال با اشتباه در گذاشتن فاصله، این متن به 4 کلمه بی معنی تبدیل شده است. شاید چشم و هوش انسان بتواند این کلمات را بخواند. اما موتورهای جستجو و همچنین سیستم جستجوی درون متنی وبسایتها قادر به درک منظور واقعی عبارت نیستند. این آگهی با جستجوی عبارت دوغ شتر هم به نمایش در نخواهد آمد.

ب. فضای خالی (space) بعد از علامتها

علامت نقطه (.)، کاما یا ویرگول (،)، دو نقطه یا کولون (:)، علامت پرسش (؟)، نقطه‌ویرگول یا سِمی‌کولون (؛)، تعجب (!) همگی چسبیده به کلمه قبل و با فاصله (space) از کلمه بعد جدا می‌شوند.

2- پروفایل اختصاصی خود را کامل کنید

نماکالا این امکان را فراهم نموده است تا یک صفحه‌ای زیبا و مختص به خود داشته باشید که شامل اطلاعات کافی از شغل شما، محصولات و خدماتتان است. برای ویرایش پروفایل ابتدا وارد پنل کاربری خود شده و با ورود به بخش مشخصات، تنظیمات مورد نظر خود را که شامل نام، نام تجاری، تلفن تماس، نشانی، آدرس کانال تلگرام، آدرس صفحه اینستاگرام، تصویر بزرگ برای بالای پروفایل، تصویر آواتار، درباره ما، پست های ارسالی توسط شما، و آگهی های درج شده شما می‌باشد.

از آنجا که این صفحه با تمام آگهی‌های شما در ارتباط است، علاوه بر کاربران، برای موتورهای جستجو هم اهمیت زیادی دارد.

فراموش نکنید که می‌تواند برای آدرس پروفایل نام دلخواه خود شما باشد. مثال: Namakala.com/Your_Profile_Name

اشتراک‌گذاری پروفایل در شبکه‌های اجتماعی رتبه پروفایلتان را در موتورهای جستجو بالا خواهد برد. تمامی ابزارها و توضیحات در صفحه طراحی مربوط به پروفایل آمده است.

3- دیگران را فالو کنید

فرض کنید که شما کابینت ساز هستید. مطمئنا با صنفهای مختلف مانند چوب فروش، فروشنده ابزار و یراق، نصاب کابینت، ارائه دهندگان خدمات cnc، شرکتهای حمل و نقل، ساختمان ساز و ... مرتبط هستید. می‌توانید آنها را فالو کنید و از آخرین اخبار، پیشنهادات، قیمتها، تخفیفات، محصولات جدید، نمونه کارها که به صورت پست در پروفایل خود درج می‌کنند با خبر شوید. همچنین بسیاری از افرادی که آنها را فالو می‌کنید، شما را فالو خواهند کرد و اخبار شما هم به دست آنها خواهد رسید.

برای فالو کردن کاربران، می‎توانید به داخل صفحه پروفایل دیگر کاربران رفته و دکمه "دنبال کردن" را بزنید.

4- پست بگذارید

سه گروه پستهای شما را خواهند دید:

1- کاربرانی که شما را فالو کرده‌اند بلافاصله بعد از ورود به سایت پست شما را خواهند دید.

2- افرادی که وارد صفحه پروفایل شما می‌شوند.

3- موتورهای جستجو از جمله گوگل

پس اهمیت گذاشتن پستهای زیبا و کارا بسیار بالاست. پست در نماکالا در دو نوع است. پستهای متنی و تصویری