کنتاکتور زیمنس

۱۴۰۰/۰۵/۰۲

نماینده ABB و SIEMENS و اشنایدر تله مکانیک

فروش محصولات الکتریکال و برق صنعتی زیمنس SIEMENS و Telemecanique و ABB و OMRON نماینده ABB نماینده تله مکانیک نماینده اشنایدر نماینده زیمنس 1- انواع کنتاکتورهای فرمان،
سعید جعفرخانی استان تهران
۱۳۹۹/۱۱/۱۱

فروش تجهیزات برق و تابلو برق صنعتی

MPCB بیمتال در آمپرهای مختلف کنتاکتور بوبین 220 ولت کنتاکتور بوبین 110 ولت کنتاکتور بوبین 24 ولت تایمر تابلو برق رله های هوشمند انواع رله شیشه ای کنتاکتور خازنی کنترل
پیشتاز الکتریک استان تهران

کنتاکتور چیست؟

کنتاکتور یک سوئیچ با کنترل الکتریکی است که برای تعویض مدار برق استفاده می شود. کنتاکتور به طور معمول توسط مداری کنترل می شود که سطح قدرت آن بسیار کمتر از مدار سوئیچ شده است، مانند یک سیم پیچ مغناطیسی ۲۴ ولت که یک سوئیچ موتور ۲۳۰ ولت را کنترل می کند.

کنتاکتور یک جز الکتریکی است که وظیفه آن اتصال یا قطع برق AC است. کنتاکتور که اغلب آن را کنتاکتور رله نیز می نامند که آن را می توانیم در صفحه کنترل برق پیدا کنیم.

اصول کار یک کنتاکتور مانند یک رله است، در یک کنتاکتور چندین کلید کنترل شده الکترومغناطیسی وجود دارد.

در یک کنتاکتور چندین کلید با نوع NO (Normally Open) و NC (Normally Close) و یک سیم پیچ یا سیم پیچ الکترومغناطیسی برای کنترل سوئیچ وجود دارد.

ساختار کنتاکتور و نحوه عملکرد آن

انواع کنتاکتور

کنتاکتورهای موجود در بازار به طور کلی بر اساس توانایی کنترل ولتاژ AC از یکدیگر متمایز می شوند.

در بازار کنتاکتور را می توان به ۲ نوع تقسیم کرد:

  • کنتاکتور تک فاز
  • کنتاکتور ۳ فاز

کنتاکتور تک فاز برای کنترل جریان برق AC تک فاز ، در حالی که کنتاکتور 3 فاز برای کنترل جریان برق AC 3 فاز استفاده می شود.

در کنتاکتور تک فاز حداقل ۲ کلید اصلی وجود دارد، در حالی که کنتاکتور ۳ فاز حداقل از ۳ کلید اصلی تشکیل شده است.

قیمت انواع کنتاکتور

آگهی دهندگان در نماکالا قیمت های متفاوتی را برای فروش برندها و مدل های مختلف ارائه می دهند. بازدیدکنندگان می توانند برای دریافت قیمت کنتاکتور با آنها تماس بگیرند. با توجه به رقابتی بودن قیمت ها بهتر است با آگهی دهندگان مختلف تماس حاصل گرفته و بهترین پیشنهاد قیمت را با توجه به مدل، خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات انتخاب نمایید.

کنتاکتور دست دوم و کارکرده

اهمیت کار کنتاکتور در تابلو برق و کنترل جریان و سوئیچ و تعویض مدار برق گویای این حقیقت است که در خرید کنتاکتور دست دوم و نو نیازمند دقت و انتخاب صحیح می باشد.